Erkek Öğrenci Yurdu Ararken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Nokta

Erkek Öğrenci Yurdu Ararken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Nokta

Erkek öğrenci yurdu seçerken ileride sıkıntı yaşamamak için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aşağıda sıralamış olduğumuz tavsiyeleri dikkate alarak olası mağduriyetler yaşamanızın önüne geçebilirsiniz...

1- Odanızı Görün

Çankaya erkek öğrenci yurdu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta önceden odanızı alıcı gözüyle görmenizdir. Yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi anlaşılan yurdun kalınacak odasına alıcı gözüyle bakılmamasıdır.

2- Yıllık Fiyat Artış Oranlarını Öğrenin

Erkek öğrenci yurdu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasındaki 2.tavsiyemiz yıllık fiyat artış oranlarını öğrenmektir. Kötü niyetli birçok yönetici öğrencilerin yıllık artış oranlarını sorgulamamasını fırsat bilerek gelecek yıllarda %50'lere varan zamlar yapmaktadır. Sizde Balgat erkek öğrenci yurdu ararken mutlaka sözleşmenize yıllık maksimum artış oranlarının belirtilmesini talep ediniz.

3- Bakanlık Onaylı Yurt Olmasına Dikkat Edin

Öğrenci yurtları Millî Eğitim Bakanlığı onaylı olmalıdır. Bakanlık onaylı olan yurtlar sürekli olarak denetlendiklerinden dolayı hizmet kalitesinde asla bir düşüş yaşamazsınız ve bu sayede herhangi bir mağduriyet yaşamazsınız.

4- Yurt Binasının Deprem Yönetmeliğine Uygun Bir Şekilde Yapıldığından Emin Olun

Bilindiği gibi ülkemiz depremlerin sık yaşandığı bir ülkedir. Bu nedenle Çankaya erkek öğrenci yurdu araştırması yaparken yurt binasının deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılıp yapılmadığını öğrenin. Aynı zamanda yurdun acil önlem planının var olup olmadığını da sorgulayınız.

5- Yurdun Yemek Hizmetlerini Öğrenin

Erkek öğrenci yurdu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yurdun yemek hizmetleridir. Yurdun kendi mutfağı ve aşçıları var mı? Dışarıdan mı yemek geliyor? bu sorulara cevap arayın...

6- Yurdun Özellikle Okula Yakınlığına Bakın

Erkek öğrencilerin yurt seçiminde dikkat etmesi gereken önemli bir noktada özellikle yurdun okula yakın olmasıdır. Balgat erkek öğrenci yurdu arayışında iseniz yurdun okula yakın olması hem yol masraflarını hem de yemek masraflarınızı ciddi oranlarda düşürecektir.

7- Odaların Günlük Temizlenip Temizlenmediğini Öğrenin

Odanın günlük olarak temizlenmesi erkek öğrenci yurdu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında olmazsa olmaz hizmetler arasında yer almaktadır. Temiz ve nezih bir ortam her daim öğrencinin eğitim başarısını doğrudan etkileyecektir.

Sizde yukarıda saymış olduğumuz tavsiyeleri Çankaya Erkek Öğrenci Yurdu ararken dikkate almanız halinde herhangi bir sorun ile karşılaşma riskinizi ciddi oranlarda düşürebilirsiniz...

Ankara'da Erkek Öğrenci Yurdu denince
akla ilk gelen yurt.

Keşfet
Ardıçlar Erkek Öğrenci Yurtları